Zakłady bukmacherskie Liga Mistrzów – na początek, co to za rozgrywki?

Najlepsze drużyny piłkarskie wyłonione w mistrzostwach poszczególnych krajów europejskich uzyskują możliwość rywalizowania o tytuł Mistrza Europy. Ma to miejsce podczas najbardziej znaczącego turnieju piłkarskiego w Europie – Ligi Mistrzów UEFA. Jest to wydarzenie z bogatą historią; w obecnej formie istnieje od 1992 roku, ale już wcześniej prowadzono turniej o bardzo podobnych zasadach, ale pod inną nazwą (Puchar Europy). Spotkania w ramach Ligi Mistrzów odbywają się na terenie Europy zgodnie z założeniami turnieju.

Champions League

Zachodzące przez lata zmiany doprowadziły te zmagania do obecnie praktykowanej formy; ilość drużyn biorących udział w rywalizacji zmieniała się od początkowych ośmiu do obecnie możliwych trzydziestu dwóch. Dzięki tak dużej ilości „miejsc” możliwe jest dopuszczenie do Ligi Mistrzów nie tylko zwycięskich drużyn z poszczególnych krajów, ale również nieco słabszych lub bardziej pechowych zespołów, które uplasowały się na nieco dalszych lokatach. Eliminacje prowadzone są dla wspomnianej już ilości trzydziestu dwóch klubów – w pierwszej fazie uczestników dzieli się na grupy, a następnie odbywają się mecze w systemie „każdy z każdym”. Na tym etapie dochodzi do wyłonienia najlepszych drużyn i zredukowania ilości grających o połowę. Drużyny z trzecich miejsc mogą uczestniczyć dalej w lidze europejskiej.

Obecny poziom rozgrywek piłki nożnej na świecie jest wysoki, między innymi dzięki europejskim drużynom rywalizującym o tytuł Mistrza. Warto wymienić chociażby takie kluby jak Manchester United, Juventus, A.C. Milan. Są to zespoły, które regularnie wygrywają znaczące mecze, wyróżniają się więc także w Lidze Mistrzów.

Turniej Ligi Mistrzów jest ważną imprezą sportową, ale rozgrywki z nim związane mają również znaczenie komercyjne – duży prestiż i okazja do świetnej promocji sprawiają, że wiele firm zajmuje się np. sponsoringiem bądź zapewnia oświetlenie, wyposażenie dla zawodników, udźwiękowienie itd. Sponsoringu podejmują się niekiedy bukmacherzy oraz znane organizacje prosportowe.

 

Kiedy można obstawiać zakłady bukmacherskie na Ligę Mistrzów?

Popularność rozgrywek Ligi Mistrzów sprawia, że budzi ona mnóstwo emocji i zachęca miłośników sportu do obstawiania wyników poszczególnych spotkań znanych drużyn, a więc zakłady bukmacherskie na Ligę Mistrzów budzą niemałe zainteresowanie. Zakłady bukmacherskie Ligi Mistrzów występują w następujących rodzajach: prematch, długoterminowe oraz na żywo. U większości bukmacherów umożliwiających obstawianie w związku z tymi zmaganiami sportowymi można nie tylko próbować wyłonić zwycięzcę, ale też np. założyć się o to, kto będzie strzelcem pierwszego gola w Lidze.

Zakłady długoterminowe, jak sama nazwa wskazuje, mogą być zrealizowane zanim rozpocznie się sezon. Terminarze oraz szereg innych informacji, łącznie ze statystykami, dostępne są dużo wcześniej, zresztą osoby śledzące rozgrywki znanych drużyn dysponują na tyle rozległą wiedzą, że są w stanie przewidzieć pewne zdarzenia z dużym prawdopodobieństwem. W przypadku zakładów długoterminowych istotne jest podejmowanie jak najmniej ryzykownych decyzji. Ponieważ zakłady takie ruszają już przed sezonem, nadają się bardziej dla wytrawnych graczy.

Kiedy można obstawiać tego typu zakłady bukmacherskie na Ligę Mistrzów? Niektórzy zaczynają nowy sezon tuż po zakończeniu poprzedniego, ale żeby skutecznie zakładać się już w tym momencie, trzeba wykazać się nie lada umiejętnościami i intuicją. Im ważniejsze są rozgrywki, tym wcześniej u bukmacherów pojawiają się osoby chcące obstawić istotne dla nich zdarzenia. Wiedzę na temat możliwości poszczególnych zespołów oraz prawdopodobieństwa wygranych czerpie się z doświadczeń i analiz np. statystyk meczy z poprzednich sezonów. Nie jest to jednak wystarczająco „twarda” podstawa, by zakładać się z dużą pewnością. Im wcześniej obstawia się zakład, tym łatwiej i więcej można przegrać. Z drugiej jednak strony, skuteczne obstawienie w tym momencie gwarantuje bardzo duże zyski. Najłatwiej jest korzystać z zakładów tego typu w sytuacji posiadania pewności co do np. przewagi jednego z zespołów. Wtedy można po prostu poczekać na okazję. Okazji nie ma wiele – wytrawni gracze czekają długo na odpowiedni moment, żeby obstawić zakład na tyle wcześnie, by zgarnąć dużą wygraną w związku z wysokim kursem. Kiedy wyniki spotkań stają się dużo bardziej pewne (po rozpoczęciu sezonu) jest łatwiej obstawić poprawnie, ale z kolei wygrane stają się dużo mniejsze.

Zakłady bukmacherskie Ligi Mistrzów, które odbywają się „na żywo” dostarczają niewiele mniejszych emocji. Uważa się, że jest nieco łatwiej skutecznie obstawić, ale gdy korzysta się z multimediów nietrudno o tzw. lag, czyli opóźnienie w przekazie. W związku z tym pojawiają się utrudnienia podczas zakładów o gole lub inne tego typu dynamiczne zdarzenia.

 

Zakłady bukmacherskie Liga Mistrzów – gdzie obstawiać?

Im bardziej popularne turnieje i spotkania sportowe, tym więcej osób jest zainteresowanych zakładami bukmacherskimi – wygrane, przegrane i inne zdarzenia budzą zrozumiałe emocje. Gdy zaczynają się rozgrywki Ligi Mistrzów, wszyscy liczący się bukmacherzy udostępniają graczom możliwość obstawiania w punktach naziemnych oraz przez Internet. W tym okresie pada zdecydowanie najwięcej zakładów, pojawiają się też bardzo wysokie wygrane. Trzeba wybrać bukmachera, który zapewnia najlepsze promocje i bonusy, najwyższe kursy i inne korzyści. Podczas rozgrywek Ligi Mistrzów obserwuje się trend do proponowania klientom ciekawych, aczkolwiek krótkoterminowych ofert na znacznie lepszych warunkach. Warto prześledzić zwłaszcza oferty najważniejszych firm na rynku krajowym. Ze statystyk wynika, że warto wypróbować szczególnie oferty LV BET – można liczyć na wyjątkowe promocje w trakcie trwania sezonu Ligi Mistrzów. Oferta tego bukmachera jest atrakcyjna również poza tymi promocjami. Można skorzystać z wielu kodów krążących w Internecie i zarejestrować się w ramach programu partnerskiego, zgarniając dodatkowe bonusy. Dla nowych klientów znakomitym rozwiązaniem będzie darmowy zakład, od którego najprawdopodobniej zaczną swoją przygodę z bukmacherką. Ciekawą ofertę przygotował znany i lubiany Totolotek – próbując tam swoich sił, nowi gracze mają możliwość obstawić zakłady bez podatku 12%. To naprawdę wyjątkowy pomysł. Został on podchwycony również przez innych bukmacherów, ale tylko w Totolotku taka promocja udostępniona jest na cały okres trwania rozgrywek Ligi Mistrzów.

 

Czym się kierować podczas obstawiania zakładów bukmacherskich Ligi Mistrzów? Gdzie szukać statystyk?

Przeważnie zakładami bukmacherskimi interesują się osoby zainteresowane sportem, pasjonujące się jakąś dyscypliną, namiętnie śledzące rozgrywki i wszelkie zmiany zachodzące np. w składach piłkarskich. Osoby te z powodzeniem wykorzystać mogą wszelkie dane dostępne m.in. w Internecie, w tym statystyki prezentowane na stronach bukmacherów, w serwisach branżowych lub też w witrynach konkretnych klubów. Tego typu informacje „w rękach” prawdziwych pasjonatów są rzetelnym narzędziem statystycznym, dzięki któremu można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć wiele różnych zdarzeń i następnie je obstawić. Dane dotyczące historii wygranych tej lub innej drużyny są wskaźnikiem, którym można kierować się podczas typowania u bukmachera. Turniej taki jak Liga Mistrzów nie jest nowy, kluby, które biorą udział w rozgrywkach, również nie robią tego pierwszy raz. Są faworyci, mający na koncie mnóstwo zwycięstw i są zespoły, które np. wykazały się wyjątkowo dobrą grą w sezonie. Dane historyczne oraz inne statystyki mogą pomóc prawidłowo obstawić dowolny zakład długoterminowy.

Prawdziwi profesjonaliści na długo przed rozpoczęciem sezonu zaczynają analizować przebieg poprzednich rozgrywek, oglądają wybrane momenty meczy, przyglądają się grze poszczególnych zawodników. Przeważnie w środowiskach związanych z zakładami bukmacherskimi można mówić o zdecydowanych faworytach, na których wręcz wypada postawić. W niektórych rozgrywkach faworyt jest tylko jeden i najszczęśliwszym obstawiającym jest ten, kto pierwszy zaryzykował. W innych należy umiejętnie wybrać pomiędzy kilkoma podobnie silnymi drużynami. Wybór zwycięzcy to nie wszystko – analizowanie danych statystycznych może przysłużyć się też do wygrania sporej sumy w zakładach dotyczących bieżących zjawisk na boisku (w formie zakładów na żywo).