Czym jest Ekstraklasa, a tym samym zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę?

Miłośnikom piłki nożnej na pewno nie trzeba przedstawiać Ekstraklasy – to najwyższa i tym samym najważniejsza liga piłki nożnej w Polsce. Uczestniczące w rozgrywkach  Ekstraklasy drużyny spotykają się ze sobą w cyklu sezonowym tzw. mistrzostw kraju. Nie każda drużyna może wziąć udział w tym, bądź co bądź, elitarnym turnieju – dopuszczonych jest szesnaście zespołów, które w danym sezonie zostały uznane za najlepsze. W Ekstraklasie wykorzystywany jest kołowy system rozgrywek, co zapewnia możliwość zagrania ze sobą wszystkich drużyn. Wymogiem stawianym drużynom aspirującym do Ekstraklasy jest nie tylko świetna gra i dużo wygranych spotkań. Zespoły muszą również dopełnić pewnych formalności i posiadać licencję. Formalności dotyczą konieczności uzyskania statusu profesjonalnej drużyny zarejestrowanej jako SSA (sportowa spółka akcyjna). Licencja natomiast przyznawana jest przez PZPN poszczególnym drużynom po spełnieniu kolejnych wymogów. Odkąd wprowadzono takie przepisy – miało to miejsce w 2002 roku – często zdarza się, że wymagania są zwiększane w związku z podnoszeniem jakości gry polskich piłkarzy. Doprowadza to do tego, że do Ekstraklasy trafiają naprawdę dobre drużyny, więc Mistrzostwa Polski odbywają się na bardzo wysokim poziomie. Wymogi dotyczą nie tylko umiejętności, ale także takich kwestii jak odpowiednio wyposażony i odpowiednio duży stadion, z właściwym oświetleniem, określoną ilością miejsc siedzących oraz dodatkowymi udogodnieniami. Kluby mogą czasami liczyć na wsparcie PZPN oraz Ekstraklasy SA., głównie finansowe, jednak nie jest to regułą.

Lotto Ekstraklasa - logoMistrzostwa Polski pozwalają na wyłonienie najlepszej drużyny z biorących udział w rywalizacji. Po zakończeniu turnieju zwycięski klub uzyskuje tytuł Mistrza Polski i może brać udział w rozgrywkach na jeszcze wyższym poziomie – jest to przepustka do Ligi Mistrzów UEFA. Drużyny, którym poszło nieco gorzej, mogą również skorzystać z możliwości awansu do rozgrywek w ligach europejskich.

Z uwagi na to, że rozgrywki Ekstraklasy są bardzo pasjonujące i mają duże znaczenie, jeśli chodzi o dalsze losy klubów piłkarskich, stanowią często przedmiot zainteresowania bukmacherów i osób uwielbiających obstawianie wyników spotkań swoich faworytów. Krótko mówiąc, fraza „zakłady bukmacherskie Ekstraklasa” jest coraz częściej wpisywana w okna wyszukiwarek, coraz więcej osób szuka na ten temat informacji i cieszy się z obstawiania tych rozrywek.

 

Kiedy można obstawiać zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę? Czym się kierować?

Miłośnikom piłki nożnej nie trzeba przypominać o terminach meczy ani o rozpoczęciu się najbliższych rozgrywek, a tym samym możliwości wnoszenia zakładów bukmacherskich na Ekstraklasę. Jeszcze zanim zaczną się Mistrzostwa Polski w piłce nożnej, można obstawiać tzw. zakłady długoterminowe. Ten rodzaj zakładów przewidziany jest dla osób, które interesują się piłką nożną, mają spore doświadczenie w typowaniu i ogólnie wiedzą, jakie są możliwości poszczególnych drużyn w sezonie, znają ich kondycję itd. Te zakłady uważane są za trudniejsze do prawidłowego realizowania niż inne formy krótkoterminowe, bo trzeba odpowiednio wcześniej poznać styl gry różnych drużyn, interesować się zawodnikami, ich umiejętnościami i przewidywać z dużym wyprzedzeniem konkretne zdarzenia, które następnie się obstawia. Osoby początkujące, które chcą spróbować swoich sił w tym rodzaju zakładów, powinny prześledzić np. historię poszczególnych zespołów – w Ekstraklasie są kluby lepsze i gorsze, jeśli chodzi o ich dotychczasowe osiągnięcia; można mieć wprawdzie swoich faworytów niezależnie od tego, ale dla dobra zakładu wypada wykazać się obiektywnym podejściem. Na szybko można też sprawdzić, czy miały miejsce znaczące transfery w zespołach, czy klub ma tego samego trenera co wcześniej, czy też może opiekować się nim ktoś inny; takie kwestie są bardzo ważne i mogą przesądzić o wyniku poszczególnych spotkań. Ponieważ tego typu zakłady udostępniane są sporo wcześniej, czasu jest dość dużo, natomiast jeśli chodzi o faktyczne wyniki – ogromne znaczenie ma intuicja, wiedza i doświadczenie. Z tej przyczyny możliwość obstawiania w tej formie ceniona jest głównie przez tzw. wyjadaczy, którzy umieją wysnuć na podstawie różnych dostępnych przesłanek, jak przebiegną rozgrywki, jaki klub się wyróżni, który przejdzie dalej, ile padnie goli i kto strzeli pierwszą bramkę. Wybierając zakłady długoterminowe, trzeba też umieć wybrać właściwy termin. Chociaż można teoretycznie obstawiać w dowolnym momencie, im wcześniej zostanie złożony zakład, tym więcej można zyskać na wygranej. Kursy cały czas spadają, bo maleje trudność przewidzenia poszczególnych zdarzeń, jeśli każda z drużyn zdążyła już wykazać się w pewien sposób podczas sezonu. Osoba, która chce wygrać jak najwięcej, musi nie tylko dobrze obstawić, ale też nie czekać z tym zbyt długo. Z kolei niekiedy pospiech nie jest wskazany, bo może utrudnić podjęcie dobrej decyzji.

Inny rodzaj zakładów to zakłady na żywo (oczywiście dotyczą zakładów bukmacherskich Ekstraklasy). Jak sama nazwa wskazuje, dotyczą bieżącej sytuacji i okazują się dość przyjemne dla początkujących i zaawansowanych graczy. Zainteresowanie rozgrywkami Ekstraklasy jest na tyle duże, że można bez wahania uznać ten typ zakładów za najbardziej lubiany i najczęściej wybierany. Nie jest to dziwne, gdyż osoba mieszkająca w Polsce chcąc nie chcąc będzie miała większą wiedzę na temat polskich drużyn i zawodników, więc obstawianie będzie o wiele łatwiejsze. Wiedzę taką można opierać np. na telewizyjnych relacjach z rozgrywek, które niekiedy są pasjonującą rozrywką dla polskich rodzin. Zakładać należy się na bieżąco, w trakcie odbywającego się spotkania. Osoby zainteresowane tym typem zakładów mają możliwość albo korzystać z przekazów multimedialnych (transmisje na żywo przez TV lub Internet), albo też wybrać się na mecz i tam obstawiać. Drugi sposób jest uważany za lepszy z uwagi na szybsze reakcje i tym samym lepsze wyniki. Wydawałoby się, że ten typ zakładów jest ogólnie łatwiejszy niż obstawianie z wyprzedzeniem typowe dla zakładów długoterminowych, ale to nieprawda – trzeba nie tylko szybko reagować, ale także np. jeździć na mecze.

 

Zakłady bukmacherskie Ekstraklasa – gdzie grać?

Duże zainteresowanie rozgrywkami Ekstraklasy, a tym samym chęć obstawiania zakładów bukmacherskich Ekstraklasy powoduje, że znalezienie bukmachera, u którego można obstawić wybrany zakład, nie jest trudne. Warto jednak wybrać najlepsze oferty, które mają np. największą ilość rozmaitych zakładów, korzystne kursy, czy też tzw. zestawy powitalne dla nowych graczy. Niewielkie znaczenie ma fakt, czy wybierze się możliwość obstawiania zakładów w punkcie stacjonarnym, czy przez Internet – jest to wyłącznie kwestia wygody. Obecnie na pozycję polskiego lidera wysunął się jeden z najbardziej znanych krajowych bukmacherów – STS. Operator ten jest nie tylko znanym bukmacherem, ale również znaczącym sponsorem drużyn grających w Ekstraklasie. Można też wypróbować bardzo dobrą ofertę LV BET, szczególnie atrakcyjną dla nowych klientów. W rankingach najlepszych firm umożliwiających obstawianie zakładów bukmacherskich w Ekstraklasie wyróżnia się również Totolotek. Bardzo wygodny w obsłudze i ceniony od lat bukmacher umożliwia zakład za darmo. Z oferty można skorzystać przez Internet oraz w wielu dostępnych w polskich miastach punktach naziemnych.

 

Twój przyjaciel przy obstawianiu zakładów bukmacherskich Ekstraklasy? Statystyki

W skutecznym obstawianiu znakomicie pomaga wiedza na temat historii klubów, ich spotkań w obrębie Ekstraklasy i nie tylko, zmian w zespołach, transferów, modyfikacji trenerów itd. Większość osób regularnie korzystających z ofert bukmacherów w swoich typowaniach wspiera się statystykami, które pozwalają oprzeć wybory na czymś więcej niż tylko na intuicji. Statystyki łatwo znaleźć w Internecie, ale z uwagi na dużą możliwość wystąpienia błędów warto decydować się wyłącznie na oficjalne strony publikujące tego rodzaju dane. Ogromną ilość przydatnych, ciekawych informacji statystycznych i nie tylko umieszczono na stronie Ekstraklasy – LOTTO Ekstraklasa to witryna, którą po prostu trzeba odwiedzić, interesując się zakładami dotyczącymi rozgrywek polskiej ligi mistrzów. Strona zawiera m.in. aktualności, czyli coś, co warto przeglądać codziennie w poszukiwaniu różnych nowinek; tabele prezentujące składy drużyn, sylwetki zawodników, trenerów; terminarz umożliwiający zaplanowanie obecności na meczach oraz rozpoczęcie obstawiania zakładów długoterminowych. To naturalnie nie wszystko – jednym z działów są właśnie statystyki, interesujące i początkujących, i bardziej zaawansowanych miłośników polskiej piłki nożnej. Dział jest w pełni interaktywny, przyjemny oraz intuicyjny w obsłudze. Ogromną zaletą treści dostępnych w witrynie Ekstraklasy jest ich wiarygodność, aktualność i „sposób podania”. Firma wspiera wszelkie nowoczesne technologie, co można zauważyć, obserwując szatę graficzną strony oraz wdrożone rozwiązania interaktywne, jak również pobierając aplikację o wysokiej funkcjonalności przeznaczoną dla urządzeń mobilnych.

Lotto Ekstraklasa - statystyki