Ilość wydarzeń bukmacherskich w piłce nożnej rośnie z każdym dniem. Obstawianie meczów piłkarskich to najczęstszy wybór Polaków u bukmacherów.
Pytanie brzmi: jakie wydarzenia obstawiać i gdzie to robić?

 

Co to są wydarzenia bukmacherskie?

Najprościej mówiąc, są to mecze, na które są wystawione kursy przez bukmacherów, dzięki czemu kibice mogą je obstawiać. W poniższym tekście skupimy się na wydarzeniach bukmacherskich w piłce nożnej, ponieważ jest to najczęściej obstawiany sport w Polsce. Futbol to oczywiście sport narodowy w kraju nad Wisłą, a więc ciężko się dziwić, że właśnie takie wydarzenia typujemy najczęściej. Jakie zakłady bukmacherskie posiadają najlepsze oferty na wydarzenia bukmacherskie w piłce nożnej?

 

Gdzie obstawiać?

Legalni bukmacherzy w Polsce to firmy, które wystawiają kursy na wydarzenia w Polsce zgodnie z prawem i posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Poniżej lista zakładów bukmacherskich, które posiadają najlepszą ofertę na obstawianie wydarzeń bukmacherskich w piłce nożnej:

Gdzie obstawiać wydarzenia bukmacherskie

Powyżsi bukmacherzy zostali usytuowani w rankingu ze względu na bonusy, oferty na zakłady czy m.in. kursy. Obstawiając w firmach umieszczonych na liście, można mieć pewność, że gra się zgodnie z prawem. W dalszej części tego tekstu zostaną przedstawione konkretne wydarzenia bukmacherskie w piłce nożnej oraz podpowiedzi, u których bukmacherów je obstawiać.

W 2017 roku doszło w Polsce do zmian prawnych w zakresie zakładów bukmacherskich. Nowa ustawa hazardowa doprowadziła do pozostania na rynku tylko bukmacherów z licencjami od Ministerstwa Finansów. Zezwolenia posiadają wszystkie zakłady bukmacherskie umieszczone w rankingu. Warto dodać, że istnieje Rejestr Domen Zakazanych, w którym można na bieżąco sprawdzać firmy udzielające zakładów nielegalnie. Legalni bukmacherzy w Polsce także proponują atrakcyjne kursy na wydarzenia bukmacherskie. Ponadto, trzeba wręcz zapoznać się z bonusami na start, które proponują firmy. Mogą one ułatwić start w obstawianiu.

 

Typowanie wydarzeń bukmacherskich związanych z Ekstraklasą

Nie można było zacząć od innej ligi. Piłka nożna to najchętniej wybierany sport do obstawiania w Polsce, a Ekstraklasa to najczęściej wybierana liga. Być może wielu kibiców może to zaskoczyć, ale fanów rodzimych rozgrywek przybywa z każdym rokiem, a jej lokalność i namacalność tylko umacnia pozycje wśród najczęściej obstawianych wydarzeń bukmacherskich w kraju.

Ekstraklasa to bardzo trudne wydarzenie bukmacherskie do obstawiania. Polska liga jawi się jako „najlepsze rozgrywki na świecie”. Dlaczego kibice używają tego żartobliwego stwierdzenia? Mianowicie na naszym podwórku padają bardzo nieprzewidywalne rozstrzygnięcia. Ostatnia drużyna potrafi wygrać z liderem, co prowadzi do małych różnic punktowych pomiędzy np. pierwszą pozycją, a ósmą.

Z pozytywów w kwestii Ekstraklasy można wyróżnić wspomnianą już wcześniej namacalność. Większość kibiców może iść na mecz i na żywo oglądać piłkarzy w akcji. Dzięki analizie z perspektywy trybun typowanie może okazać się łatwiejsze.

Wydarzenia bukmacherskie w Ekstraklasie warto obstawiać w Fortunie. Jest to bukmacher, który sponsoruje Legię Warszawa, ma bardzo szeroką ofertę i wysokie kursy.

 

Typowanie wydarzeń bukmacherskich - Ekstraklasa

Bukmacherska Liga Mistrzów

Nie ma drugiego wydarzenia w piłce nożnej, które wzbudzałoby takie emocje jak Liga Mistrzów. Niestety, w Champions League nie zobaczymy drużyn z Ekstraklasy. Zagraniczne kluby, takie jak Real Madryt, Barcelona czy Manchester United, mają rzesze fanów również w naszym kraju, a takich gigantów można już podziwiać w LM.

Obstawianie Ligi Mistrzów to także bardzo trudne zadanie. Poziom tych rozgrywek jest wyrównany, bo spotykają się w nich najlepsze, europejskie ekipy. W gronie faworytów zawsze znajduje się Real, Juventus, Barca czy Bayern. Jak pokazują ostatnie lata, w Lidze Mistrzów dużą rolę odgrywa doświadczenie. PSG pomimo wielkich transferów nie potrafi przebić się nawet do ćwierćfinałów.

Ponadto, w typowaniu wydarzenia bukmacherskiego, jakim jest Liga Mistrzów, trzeba pochylić się nad podejściem i aspiracjami danej drużyny w rozgrywkach. Zespoły angielskie w większości przypadków stawiają sobie za cel jak najlepszy wynik na krajowym podwórku. Przywołany wcześniej Real Madryt rokrocznie największą motywację i chęć wygrywania wykazuje podczas meczów w Champions League.

Najlepsze promocje bukmacherskie na Ligę Mistrzów proponuje bukmacher Totolotek, u którego omawiane wydarzenie bukmacherskie można obstawiać bez podatku.

Kod rejestracyjny: Z545

 

Wydarzenia bukmacherskie typu mistrzostwa świata i Europy

Turnieje reprezentacyjne to także ciężki orzech do zgryzienia. Kadry narodowe nie trenują ze sobą przez cały sezon, jak w klubach, tylko spotykają się na obozach przygotowawczych kilka razy w roku. Największe szanse na mundialach i mistrzostwach starego kontynentu mają więc ekipy najbardziej zgrane, w których od dawna istnieje pomysł taktyczny, stosunkowo stała kadra, a zawodnicy są wymieniani pod profil drużyny. Dobrym przykładem są Niemcy prowadzeni przez Joachima Loewa.

W przypadku Mistrzostw Świata należy też zwracać uwagę na style gry, jakie preferują reprezentacje z różnych kontynentów. Kadry afrykańskie z reguły nie są najlepiej przygotowane taktycznie i bazują na przebojowości – w meczach takich ekip często pada wiele bramek. Europejskie kadry są bardziej ułożone taktycznie, dlatego w ich spotkaniach padają wyniki underowe, grają zachowawczo, bo nie chcą odpaść z turnieju. Dobrym przykładem jest Polska z 2016 roku, która doszła do ćwierćfinału, nie strzelając gradu bramek, ale grając skutecznie i dobrze w obronie.

Tego typu wydarzenia bukmacherskie budzą jednak najwięcej emocji. Obstawiania Mistrzostw Świata czy Europy podejmują się nawet tzw. gracze niedzielni. Powód jest prosty, turnieje reprezentacyjne przyciągają wszystkich kibiców, nawet tych, którzy wcześniej nie obstawiali. Typowaniem meczów chcą jednak zwiększyć emocje oglądanych spotkań, a przy okazji coś wygrać.

Typowanie wydarzeń bukmacherskich - mundial

Ciężko powiedzieć, który bukmacher proponuje najlepszą ofertę na omawiane wydarzenia. Należy na bieżąco śledzić promocje bukmacherskie i wybrać najlepszą!

 

Obstawianie Premier League

Liga angielska uchodzi za jedną z najtwardszych na świecie. Wyspiarski futbol od zawsze był kojarzony z walką i dużą ilością wślizgów. Jest to jednak stereotyp, do Anglii napłynęli zagraniczni trenerzy, którzy zdążyli już wdrożyć inny styl gry. Wciąż pozostają jednak zespoły, które grają „lagę i do przodu”. Trzeba wziąć to pod uwagę, obstawiając wydarzenia bukmacherskie na wyspach.

Premier League charakteryzuje się też największą w Europie intensywnością rozgrywanych spotkań. Piłkarze w tej lidze nie mają czasu na odpoczynek, bo nie ma przerwy zimowej. Manchester City to dobry przykład zespołu, który rywalizuje na czterech frontach: liga, puchar Anglii, Carabao Cup oraz Liga Mistrzów. Podczas gdy w Hiszpanii, Niemczech itd. piłkarze grają maksymalnie na trzech frontach. Aspekt zmęczenia to ważny czynnik, który trzeba brać pod uwagę podczas typowania wydarzeń bukmacherskich w Anglii.

Na koniec należy dodać, iż Premier League to jedna z najbardziej wyrównanych lig w Europie. Kibice najczęściej wymieniają ją jako najlepsze rozgrywki na starym kontynencie. W Anglii nie ma łatwych meczów, nawet gdy jest się Chelsea, jednym z Manchesterów czy Liverpoolem.

Obstawianie wydarzeń bukmacherskich w tym regonie polecamy w LV BET, który posiada bardzo szeroką ofertę na zakłady piłkarskie.

 

Granie wydarzeń bukmacherskich

Ile rozgrywek, tyle zasad. Obstawiając różne rozgrywki, należy brać pod uwagę wiele czynników, a w powyższym tekście oczywiście nie dało się umieścić wszystkich. Po krótce można jednak dodać, iż ogólnie nie poleca się grania na drużyny, którym się kibicuje. Gracze tracą wtedy chłodną głowę i wydają pieniądze sercem, a nie rozumem, co nie jest wskazane w zakładach bukmacherskich.

Obstawianie należy przede wszystkim traktować jako dobrą zabawę, która podwyższy emocje przy oglądaniu wydarzeń bukmacherskich w piłce nożnej. W kolejny tekstach zostaną omówione bardziej szczegółowe aspekty, na które trzeba zwracać uwagę podczas typowania. Porównywanie kursów i posiadanie kont w różnych zakładach bukmacherskich jest jak najbardziej wskazane. Warto też korzystać z najlepszych ofert i bonusów bukmacherskich od legalnych bukmacherów, by maksymalizować potencjalne zyski i dawać sobie największą szansę na wygraną. Zabawa, zabawą, ale warto umieć jak najlepiej się bawić, by zabawa szybko się nie znudziła. Bieżący rok rozpieści nas Mistrzostwami Świata 2018 w Rosji, a więc warto być dobrze przygotowanym pod obstawianie tego wydarzenia bukmacherskiego!