Aktualna sytuacja na rynku zakładów bukmacherskich i prognozy na przyszłość

Sytuacja na rynku zakładów bukmacherskich i prognozy ciągle się zmieniają. Pojawiają się nowi operatorzy, a gracze zyskują kolejne możliwości. Sprawdzamy, jak na dziś wygląda sytuacja w branży. Kto się pojawił w gronie legalnych operatorów, a także jak to może wpłynąć na aktualną sytuację na rynku? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym tekście. 

Zakłady bukmacherskie prognozy i aktualna sytuacja

Ustawa hazardowa, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku, znacząco odmieniła sytuację na polskim rynku zakładów wzajemnych. Początkowo mieliśmy małą liczbę legalnych bukmacherów, którzy otrzymali licencję od Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów bukmacherskich. Prognozy przez ostatni rok mocno się zmieniły. Obecnie mamy już 12 operatorów, którzy zgodnie z prawem posiadają pozwolenie na przyjmowanie i oferowanie zakładów za pośrednictwem Internetu. Jak aktualnie prezentuje się lista podmiotów z licencją?

 • Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie
 • Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne
 • Totolotek SA
 • Etoto Zakłady Bukmacherskie
 • forBET Zakłady Bukmacherskie
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie
 • Totalbet Zakłady Bukmacherskie
 • BEM Operations Limited
 • BetFan
 • eWinner
 • PZBuk

W tym gronie znajdują się cztery nowe podmioty, które w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy uzyskały licencję. Nazwa BEM Operations Limited nie musi wiele mówić, jednak jest to firma, będąca właścicielem dobrze znanego na polskim rynku – Betclicu. Międzynarodowy operator może wrócić w najbliższym czasie, jednak obecnie sytuacja wciąż jest w fazie rozwoju. BetFan, eWinner oraz PZBuk to najnowsi legalni bukmacherzy w naszym kraju.

zakłady bukmacherskie prognozy

Zakłady bukmacherskie prognozy na temat ofert

Nie od dziś wiadomo, że zwiększająca się konkurencja na rynku legalnych bukmacherów, to doskonała wiadomość dla graczy. Dlaczego? Typerzy będą mieli możliwość większego wyboru, a co za tym idzie, szerszego pola do popisu. Jakie są czynniki, które decydują przy wyborze operatora? Myślę, że bardzo ważnym jest szeroka oferta. Obecnie konkurencja w tym aspekcie jest wzniesiona na bardzo wysoki poziom. Bukmacherzy prześcigają się w ilości proponowanych zdarzeń, możliwościach czy też konkretnych dyscyplinach. Na rynku znajdziemy już takie propozycje jak Florbal, o którym wiele osób nie ma pojęcia, a już można to obstawiać.

Kluczowym punktem oferty legalnych bukmacherów jest piłka nożna. Właśnie w tej dyscyplinie operatorzy najbardziej dbają o swoich klientów i przygotowują najwięcej możliwości. Jest to związane z popularnością tego sportu. Prognozy zakładów bukmacherskich mogą zakładać pojawienie się nowych podmiotów, a co za tym idzie, kolejnych możliwości. Obecnie w piłce nożnej wysoką pozycję zyskał LVBET, a wszystko za sprawą zdarzeń specjalnych, które umożliwiają łączenie podpórki z underem/overem bramek. Jest to doskonała opcja dla wszystkich graczy, którzy typują LOTTO Ekstraklasę, czyli rozgrywki cechujące się sporą nieprzewidywalnością, ale także w przypadku wyrównanych spotkań, gdzie ciężko wskazać faworyta.

Analizując aktualną sytuację i prognozy można się spodziewać kolejnych ciekawych i innowacyjnych możliwości, które pojawią się w ofertach legalnych bukmacherów. W końcu trzeba się czymś wyróżniać i przykuć uwagę nowych klientów. Pojawienie się kolejnych podmiotów powinno mieć również przełożenie na wysokości kursów, ponieważ nowi operatorzy mogą w ten sposób kusić graczy, a „doświadczeni” bukmacherzy, będą musieli jakoś odpowiedzieć.

Zakłady bukmacherskie prognozy dotyczące promocji

Oprócz rywalizacji na polu oferty oraz wysokości proponowanych kursów można się spodziewać walki na promocje. Jak to rozumieć? Zakłady bukmacherskie prognozują wzrost konkurencji, a to oznacza większe możliwości dla graczy. Obecnie polski rynek zakładów wzajemnych jest zdominowany przez dwie propozycje na start. Są to odpowiednio bonus od depozytu oraz Freebet. Bukmacherzy walczą ze sobą na maksymalne kwoty takich promocji, ale także warunki obrotu, możliwość wykorzystania czy również sposób.

zakłady bukmacherskie prognozy

Jest to doskonała sytuacja dla graczy, ponieważ im więcej „towarów” na rynku, tym szerzej mogą wybierać. Trzeba również zwrócić uwagę na promocje dotyczące podwyższenia wygranej. Po wejściu ustawy hazardowej wszystkie legalnie zawierane zakłady są objęte podatkiem 12%. Operatorzy stale starają się dbać o potrzeby klientów i oferują specjalistyczne możliwości obejścia tego przepisu. Mianowicie, podnoszą wygrane o 14% w określonych dniach i godzinach odbywania się takich promocji.

Czy nowy bukmacherzy mogą w jakiś sposób odmienić rynek? Z pewnością, jednak bardzo ciężko będzie wymyślić coś oryginalnego. Zakłady bukmacherskie mogą się spodziewać walki przede wszystkim na punkcie wysokości danych bonusów oraz sposobu obrotu. Na ten moment ciężko wyczuć, jakie opcje zaoferują swoim klientom nowi operatorzy, jednak jeśli będą chcieli zaistnieć, to potrzebna będzie mocna oferta promocyjna.

Prognozy dotyczące zakładów bukmacherskich najmocniej wyczekują powrotu Betclicu, ponieważ był to operator z bardzo mocną pozycją na rynku. Otrzymanie licencji przez BEM Operations Limited wywołało poruszenie w branży, więc wyobraźmy sobie, co się stanie, gdy powrót zostanie oficjalnie przyklepany. Betclic w przeszłości miał najwyższą propozycję dotyczącą cashbacku. Gracze uwielbiali tę możliwość, ponieważ przy odpowiednim wykorzystaniu zakładu bez ryzyka byli w stanie sporo zyskać. Obecnie rynek zakładów bukmacherskich nie jest pod tym kątem najmocniejszy, a prognozowany powrót do promocji z przeszłości w Betclicu może wywołać trzęsienie ziemi.