STS zakłady bukmacherskie bonus – tak dobry, jak się wydaje?

STS to najmocniejszy ,,gracz” na polskim rynku zakładów wzajemnych, bo do tego polskiego bukmachera należy prawie 50% udziałów, w związku z tym może się wydawać, że oferta bonusowa STS-u wypada bardzo dobrze na tle innych? Ale czy tak jest na pewno? O tym przeczytacie w poniższym tekście i dowiedziecie się więcej o tym, co kryje się pod stwierdzeniem ,,STS zakłady bukmacherskie bonus”.

Bonusy bukmacherskie – co to i dla kogo?

Przeglądając oferty zakładów bukmacherskich i to, co mają przygotowane dla nowych lub aktualnych graczy, często pojawia się taka fraza ,,bonusy bukmacherskie”. Czym są w takim razie te bonusy? Bonus, jak sama nazwa wskazuje, jest czymś dodatkowym. Użytkownik otrzymuje środki za darmo, gdyż jest to swego rodzaju prezent od bukmachera. Brzmi super. Okej, ale czy jest w tym jakiś haczyk? I tak i nie. Aby otrzymać taki bonus, trzeba spełnić warunki wyznaczone w regulaminie, ale często są to stosunkowo oczywiste czynności, jak np. wpłacenie środków (depozytu) lub zwyczajna rejestracja. Tutaj nie praktycznie żadnych komplikacji, chociaż czasami bukmacherzy wymagają obrotu wpłaconą kwotą, zanim bonus trafi na konto gracza. Taka sytuacja może doprowadzić do tego, że utracimy bonusowe, środki jeszcze przed ich otrzymaniem. Taki ,,prezent” jest przeznaczony dla nowych i stałych użytkowników, może przyjąć różne formy i ma różne zastosowania. Nowi gracze mogą wypróbować działanie zakładów bukmacherskich, jednocześnie nie angażując swoich pieniędzy. Dla lojalnych klientów otrzymanie takiego bonusu to znak, że bukmacher dba o nich i są oni potrzebni. W końcu dla bukmachera to zadowolenie graczy powinno stać na pierwszym miejscu. Z kolei dla tego, kto korzysta z usług zakładów bukmacherskich, priorytetem powinna być zabawa, a nie zarobek.

Bonusy bukmacherskie nie są tak oczywistym zagadnieniem, jak się to może wydawać na pierwszy rzut oka. Mamy środki bonusowe i możemy je wypłacić od razu, prawda? Nie tak szybko. Bukmacherzy nie są naiwni i są przygotowani na tego typu ,,pomysły”. Aby wypłacić pieniądze z konta bonusowego trzeba najpierw obrócić daną kwotę określoną ilość razy. Co to w praktyce znaczy? Musisz zagrać za tyle, aby stawka Twoich kuponów była równa wysokości, jaką wyznaczył w regulaminie zakład bukmacherski. Jest to bardzo istotna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę.

Bonusy bukmacherskie są przeznaczone dla dwóch grup: dla nowych klientów (czyli tzw. powitalne), którzy dopiero mają dołączyć do grona graczy danego bukmachera lub stali klienci, którzy są zarejestrowani.

Bonusy dla nowych i stałych graczy

Konkurencja na rynku zakładów wzajemnych jest dużo i bukmacherzy zabiegają o klientów, dzięki czemu oferta powitalna stoi na wysokim poziomie. Nowi gracze mają z czego wybierać i zakłady bukmacherskie prześcigają się w ,,asach w rękawie”. Na bonusy powitalne składają się trzy elementy.

 • bonus od depozytu
 • zakłady bez ryzyka (cashback)
 • darmowy zakład (freebet)

Korzystanie z usług bukmacherów z reguły rozpoczyna się od wpłaty środków. W końcu bez pieniędzy na koncie trudno coś obstawić, prawda? Teraz wpłacony kapitał to nie wszystko, co będziemy mieli do dyspozycji – dodatkowo trafią do nas środki bonusowe, którzy wysokość zależy naturalnie od wysokości wpłaty. Im wyższy wkład, tym wyższy bonus, który wynosi z reguły 100% depozytu. Środki bonusowe dają możliwość na ,,nauczenie” się obstawiania nowym graczom, bez narażania ,,prawdziwych” pieniędzy.

Darmowy zakład jest tym, na co wskazuje nazwa – gracz otrzymuje darmowe środki od bukmachera i może je przeznaczyć na dowolny zakład/zakłady. Korzyści freebetów jest dużo, a co najważniejsze nie są one połączone z ryzykiem utraty pieniędzy. Aby otrzymać takie środki, często wystarczy sama rejestracja i nie ma konieczności wpłacania depozytu.

Z kolei w zakład bez ryzyka są zaangażowane nasze środki, ale w tym przypadku ryzyko jest zerowe i nie musimy się obawiać utraty nawet ani jednej złotówki. Zakład bez ryzyka daje możliwość obstawienia wybranego przez nas zakładu do kwoty wyznaczoną przez bukmachera. Niepowodzenie nie oznacza dla nas przykrych konsekwencji, bo środki zostaną zwrócone na nasze konto. Trafimy, to cieszymy się z wygranej. W tym przypadku nie nic nie stracisz, możesz tylko zyskać.

STS zakłady bukmacherskie bonus dla nowych graczy

Pozycja STS-u na rynku zakładów wzajemnych w Polsce wskazuje na to, że ten polski bukmacher wypada bardzo dobrze w kwestii oferty bonusowej. Czy tak jest w rzeczywistości? Niekoniecznie, bo ,,STS zakłady bukmacherskie” bonus w pewnych kwestiach pozostawia wiele do życzenia i ma swoje braki.

Bonus powitalny STS-u wypada przeciętnie na tle innych zakładów bukmacherskich, bo składa się jedynie z bonusu od depozytu. Nie ma ani freebetów dla nowych graczy, ani zakładów bez ryzyka. Sama wysokość bonusu od depozytu nie wyróżnia się szczególnie wysokością, bo plasuje się mniej więcej w połowie bukmacherów w Polsce. Zdarza się, że nowi klienci mogą otrzymać nawet dwukrotnie wyższy bonus u innych podmiotów.

Zaletę bonusu STS-u jest fakt, że środki bonusowe trafiają od razu na konta gracza i nie ma żadnych dodatkowych wymagań. Trzeba jedynie przy rejestracji zaznaczyć podpunkt ,,Chcę otrzymać swój bonus startowy” i wpłacić depozyt.

W kwestii warunków obrotowych STS nie ma się czego powstydzić, bo środki muszą zostać obrócone trzykrotnie, a minimalny kurs postawionego kuponu nie może być niższy niż 1.91.

Sam bonus powitalny jest na wysokim poziomie, ale przy dużej konkurencji na polskim rynku, to jednak za mało. Inni bukmacherzy mogą zaoferować więcej i miejmy nadzieję, że STS zakłady bukmacherskie wyciągnie z tego wnioski i poprawi swoją ofertę bonusową dla nowych użytkowników.

STS zakłady bukmacherskie bonus dla stałych graczy

STS ma swojej ofercie kilka promocji, w ramach których można otrzymać bonusy bukmacherskie.

Jedną z nich jest ,,Polubisz Poniedziałek”. Zadanie dość trudne, ale możemy docenić, że STS próbuje to zrobić. W tym przypadku docenionych jest 1000 graczy z największym obrotem na koncie depozytowym w ciągu danego tygodnia. Za swoją aktywność klienci mogą liczyć na darmowe zakłady, których wysokość ustala się na podstawie stawek zakładów.

Kolejną okazją na otrzymanie bonusu jest promocja ,,Zaproś Kumpla”, który jest popularna wśród polskich zakładów bukmacherskich.

Za polecenie swojemu koledze STS-u możecie obaj otrzymać darmowe zakłady. Wystarczy, że Twój znajomy zarejestruje się, dokona depozytu i gotowe – bonus otrzymacie obaj – Twój kolega i Ty.

STS, jako czołowy polski bukmacher, musi reagować na nowinki, a jedną z nich są sporty wirtualne.

To nowy, ale szybko kiełkujący rynek w Polsce. Klienci korzystający ze sportów wirtualnych, mogą liczyć na zwrot środków na konto w razie nieudanego kuponu, korzystając z promocji ,,Wirtualne Poniedziałki”. Warunki są proste – musisz wysłać trzy kupony, na których znajdzie się co najmniej jedno zdarzenie z oferty na sporty wirtualne, z kursem minimalnym wynoszącym 1.50.

STS zakłady bukmacherskie bonus i inne bonusy na polskim rynku

Nowelizacja Ustawy Hazardowej w 2017 roku zmieniła sytuację na rynku zakładów wzajemnych w Polsce o 180 stopni. Z naszego kraju zniknęli bukmacherzy, którzy nie otrzymali od Ministerstwa Finansów licencji na oferowanie zakładów sportowych w Internecie bądź punktach stacjonarnych. Przykłady? Bet365, bet-at-home czy bwin i wiele, wiele innych. Korzystanie z usług tych – niegdyś bardzo popularnych – bukmacherów na terenie Polski jest niezgodne z polskim prawem i grozi konsekwencjami natury prawnej. Takie zakłady bukmacherskie można sklasyfikować jako ,,nielegalnych bukmacherów”. Ale to nie tak, że obstawianie stało się nagle zabronione. Nie, trzeba po prostu wiedzieć, gdzie można to zrobić. Do usług polskich graczy jest dziesięciu ,,legalnych bukmacherów” ze zgodą na świadczenie zakładów wzajemnych w naszym kraju. Do tego grona należą:

 • STS (Star-Typ Sport)
 • Fortuna
 • Totolotek
 • forBET
 • ETOTO
 • LV BET
 • Milenium
 • Superbet
 • Totalbet
 • Cherry Online

Jak na razie grupa ,,legalnych bukmacherów” jest dość wąska, ale praktycznie z dnia na dzień ta sytuacja może się zmienić. Trzeba jednocześnie pamiętać, że wybór zakładów bukmacherskich działających zgodnie z prawem nie zwalnia od odpowiedzialnego grania. Obstawianie to nadal hazard i można się od tego łatwo uzależnić. Nie lekceważ sygnałów i podchodź do tego racjonalnie. Graj ze środków przeznaczonych na rozrywkę, aby Twój budżet na codzienną egzystencję pozostał nienaruszony. Zakłady sportowe nie są sposobem na poprawę sytuacji finansowej – to jedynie dodatek do oglądania dyscypliny sportowej, przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia.

STS zakłady bukmacherskie bonus – podsumowanie

Jak można podsumować ofertę bonusową STS-u? Jest solidnie, ale zawsze mogłoby być lepiej. Dużym minusem jest brak dodatkowych bonusów, poza bonusem od depozytu. Z pewnością nowi gracze doceniliby się darmowy zakład lub zakład bez ryzyka. Z drugiej strony należy docenić przystępne warunki obrotowe bonusu powitalnego i fakt, że trafia on na konto gracza od razu po wpłacie, bez dodatkowych wymagań.