Serie A – zakłady bukmacherskie na włoską piłkę

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa w obstawianiu w naszym kraju. Wśród rozgrywek cieszących się dużą popularnością jest Serie A. Zakłady na tę ligę z pewnością zawdzięczają swoją pozycję dzięki wysokiemu poziomowi klubów grających we Włoszech. W ostatnim czasie rywalizacja na Półwyspie Apenińskim staje się tylko coraz ciekawsza. Mecze Serie A zawierają szeroką ofertę na zakłady bukmacherskie.

Serie A – zakłady a popularność ligi

Popularność rozgrywek Serie A przekłada się na zakłady. Wielu graczy lubi typować włoską ligę. Wynika to z pozycji jaką mają te rozgrywki, bo niewątpliwe są to jedne z ciekawszych i lepszych rywalizacji międzyklubowych na całym świecie. Aktualnie według rankingu UEFA liga włoska jest stawiana jako trzecia najlepsza za hiszpańską i angielską. Jak jest tworzony taki ranking? Na podstawie wyników osiąganych w europejskich pucharach przez kluby z danego kraju. Determinuje to liczbę drużyn, które mogą grać w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Dla porównania Polska w tym zestawieniu jest aktualnie notowana na 21. pozycji.

Siła ligi Serie A i zakłady

Niewątpliwie we Włoszech to właśnie piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową. W związku z tym na Serie A zakłady bukmacherskie w tamtym kraju zbierają najwięcej kuponów. Tak jak w Polsce najchętniej gracz obstawia Ekstraklasę. Jednak omawiane rozgrywki także mają swoją pozycję wśród użytkowników zakładów sportowych w kraju nad Wisłą. Nie ma się co dziwić potędze i popularności Serie A, ponieważ ta liga funkcjonuje już od 1898 roku. Jest to już kawał tradycji zakorzeniony we Włochach.

W Polsce kluby z Serie A także mają kibiców, co przekłada się na popularność zakładów na tę ligę. Najwięcej fanów mają te najbardziej utytułowane kluby jak Juventus, czyli 33-krotny mistrz Włoch, AC Milan czy Inter Mediolan. Swoją rzeszą kibiców w kraju nad Wisłą może pochwalić się także Napoli ze względu na polskich piłkarzy w składzie.

Obecnie w Serie A występuje dwadzieścia zespołów, co daje dziesięć spotkań co kolejkę na zakłady bukmacherskie. Tak jak w większości czołowych lig rozgrywki mają format każdy z każdym, mecz i rewanż. Drużyna, która wygrywa mistrzostwo ma możliwość umieszczenia tarczy Scudetto na swoim trykocie. Dwie pierwsze ekipy na koniec sezonu są premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Trzecia ma możliwość walki w kwalifikacjach do najważniejszych rozgrywek w Europie, natomiast dwie kolejne ekipy dostają się do Ligi Europy. Gdy zdarzy się sytuacja, w której dwie drużyny mają taką samą liczbę punktów w tabeli to w pierwszej kolejności o wyższym miejscu decyduje wynik dwumeczu. Ekipy z ostatni trzech miejsc w Serie A spadają o klasę niżej. Zakłady sportowe na te rozgrywki są coraz popularniejsze m.in. ze względu na wyrównaną walkę o mistrzostwo i coraz wyższy poziom.

Serie A – zakłady i tendencje ligi

Czasami mówi się, że każde rozgrywki mają swoje tendencje objawiające się w ostrzejszej grze jak w Anglii czy większej ilości goli jak w Niemczech. Przez lata liga włoska była uważana za dosyć nudną, jednak nie powinno to być już dłużej aktualne. Czy Serie A ma na zakłady jakieś tendencje, które widzimy? Trudno jest tak uogólniać, ponieważ każda drużyna gra inaczej i co sezon się zmienia. Jednak nie przeszkadza to nam spojrzeć na ligę włoską pod kątem statystyk.

Rzućmy okiem na sezon 2017/18. Serie A nie różni się mocno od innych rozgrywek pod względem atutu własnego boiska, ponieważ prawie 43% spotkań kończy się zwycięstwem gospodarzy, więc naturalnie we Włoszech na zakłady spojrzymy na to, kto jest gospodarzem. Ilość goli na spotkanie może zaprzeczyć tezie, którą można było usłyszeć przez lata jakoby te rozgrywki były nudne. Średnia 2,68 bramek w każdym spotkaniu Serie A pokrywa standardową linię goli zakładów bukmacherskich na poziomie 2,5.

Statystyki z zakładów na Serie A

Jednak tak jak wspomniałem, najczęściej będziemy spoglądać na poszczególne drużyny niż całą ligę Serie A. Zakłady na ilość goli zdecydowanie powinny chodzić na Lazio, Juventus czy Napoli, ponieważ te ekipy mają najlepsze ataki, które legitymują się średnimi na poziomie ponad dwóch strzelonych goli na mecz.

najlepsze ataki w Serie A - staty z zakładów

Serie A to nie tylko zakłady na zwycięzców czy liczbę goli, ale także między innymi na ilość żółtych kartek. Trudno stwierdzić czy cała liga gra ostro, a sędziowie chętnie dają kartki, ale z pewnością można to rozbić na poszczególne mecze. Naturalnie w Serie A spotkaniami bardziej narażonymi na kartki będą te derbowe. Jednak w tego wypadku zdarzeniach na zakłady trzeba także patrzeć na sędziów, którzy wystąpią w danych starciach. Niektórzy arbitrzy lubią częściej rozdawać żółte lub czerwone kartoniki. W tym wypadki również można rzucić okiem na statystyki z sezonu 2017/18 i widać, że tacy sędziowie jak Daniele Orsato, Davide Massa, Michael Fabbri, Paolo Silvio Mazzoleni czy Luca Banti najczęściej lubią karać zawodników za przewinienia.

Serie A – jakie zakłady z rozszerzeń?

Serie A to również zakłady z oferty rozszerzonej, gdzie często znajdziemy przeszło sto pozycji do typowania. Właściwie dodatkowe zdarzenia w lidze włoskiej nie różnią się od tych, które znajdziemy w innych czołowych, piłkarskich ligach. Naturalnie mamy już wspomniane takie zdarzenia jak ilość goli czy żółtych kartek. Jednak bukmacherzy mają w ofercie o wiele więcej zdarzeń, które można łączyć. Liczba bramek może być połączona w jedną pozycję z końcowym rezultatem spotkania, za co zawsze otrzymamy atrakcyjny kurs. Do popularniejszych zakładów w Serie A należy także fakt, czy obie drużyny strzelą. Typowanie wygranego jest także możliwe z wyłączeniem remisu. W przypadku braku rozstrzygnięcia gracz dostaje zwrot. Naturalnie w takim wypadku kursy na poszczególne ekipy są mniejsze, ale także nasze ryzyko nie jest wysokie, więc wszystko ma swoje wady i zalety.

Rozszerzone pozycje na Serie A w zakładach

Innymi zdarzeniami będą typy związane z handicapem. Na czym to polega? Jedna z drużyn jakby odgórnie ma przypisywaną przewagę jednego gola. W Serie A przy takim zakładzie dodatni handicap będzie na teoretycznie gorszą drużynę, co odzwierciedli się w mniejszym kursie. Gracz w lidze włoskiej ma jeszcze możliwość w takich zakładów jak kto strzeli gola czy w której minucie padnie pierwsza bramka.

Serie A – zakłady z analizami na mecze

Jak podejmować analizę na Serie A, aby wybrać najlepsze zakłady? Przede wszystkim pierwszym krokiem będzie przejrzenie wszystkich statystyk. Takie znajdziemy już na stronach internetowych samych bukmacherów. Każda firma oferuje obok danych zdarzeń dane, które pomogą w typowaniu. Możemy wyświetlać sobie tabele spotkań domowych, wyjazdowych czy formę z ostatnich kilku meczów. Dodatkowo mamy różne możliwości jak średnia strzelanych goli przez daną ekipę czy także otrzymywanych żółtych kartek. Na niektórych wyspecjalizowanych stronach z pewnością gracze znajdą rozbudowane statystyki na Serie A, które pomogą w zakładach z zdarzeń dodatkowych.

Niewątpliwą pomocą mogą być także wypowiedzi ekspertów czy analizy przeprowadzane przez różne portale zajmujące się proponowaniem typów. Naturalnie nie powinno się brać zakladów na Serie A w ciemno, jednak ekspertyza jaką znajdziemy często nam pomoże w samodzielnym procesie myślowym i nawet przekona lub zniechęci do danych pozycji.

Serie A i zakłady to z pewnością popularne połączenie, jednak trzeba pamiętać, że można obstawiać wyłącznie w legalnych zakładach bukmacherskich. Na tę chwilę licencję od Ministerstwa Finansów na funkcjonowanie w Internecie na ternie Polski ma dziewięć firm: Fortuna, Totolotek, STS, Milenium, forBET, E-TOTO, LV BET oraz Cherry Online i Totalbet. Za granie w zagranicznych firmach grozi kara w postaci grzywnej albo pozbawienia wolności. Jednak zakłady bukmacherskie niosą ze sobą także inne zagrożenie niż prawne. Hazard może doprowadzić do uzależnienia i utraty kontroli nad sobą, w wyniku czego zagrożone może być nasze zdrowie, relacje z rodziną czy praca. Należy zawsze grać z głową i absolutnie nie można pożyczać pieniędzy na granie czy odgrywać się za przegrane. Jeżeli ktoś chce już na Serie A wysyłać zakłady, to powinien to robić wyłącznie ze środków przeznaczonych  na rozrywkę.