Specyfika zakładów na Premier League

Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową w obstawianiu w naszym kraju. Niewątpliwie w obrębie futbolu to Premier League i zakłady bukmacherskie to najczęściej łączone frazy. Nie ma się co dziwić, ponieważ często to właśnie rozgrywki na Wyspach są uważane za najciekawsze i najlepsze. Sprawdźmy czy Premier League ma swoją specyfikę na zakłady bukmacherskie, gdzie obstawiać oraz jak tworzyć analizy oraz typy.

Premier League i rodzaje zakładów

Na sam początek może warto zaznaczyć, że oferta na najwyższą klasę rozgrywkową w Anglii jest bardzo szeroka w każdej firmie oferującej obstawianie. Na wszystkie spotkania w Premier League zakłady sportowe mają rozszerzenia w liczbie przekraczającej sto pozycji. Co można typować? Przeanalizujmy proponowane pozycje poza tradycyjnym wskazywanie zwycięzcy lub remisu.

Będąc już przy wskazywaniu wygranego warto przytoczyć możliwość zakładu w Premier Leageu na wygranego z tak zwaną podpórką. Oznacz to wskazanie zwycięzcy oraz remisu, chociaż kursy na to zdarzenie będą oczywiście o wiele mniejsze. Bardziej atrakcyjną pozycją dla graczy jest tak zwany typ draw no bet. W tym wypadku gracz wskazuje na wygraną drużynę, ale w przypadku remisu dostaje zwrot stawki. Oczywiście kursy na zwycięstwa są mniejsze niż przy trzydrogowym typowaniu, ale mniejsze ryzyko jest odzwierciedlone w mnożnikach na zakłady na Premier League.

Bardzo popularnymi, dodatkowymi zdarzeniami przy obstawianiu są pozycje związane z ilością goli. Bukmacherzy w przypadku Premier League wystawiają na zakłady linie jak 1,5, 2,5, 3,5 czy 4,5 i dają graczom możliwość wskazania większe lub mniejszej ilości strzelony bramek. Najpopularniejsza wartość bramkowa to 2,5, ponieważ zazwyczaj najlepiej odzwierciedla szansę na poniżej lub powyżej, w efekcie czego kursy na Premier League przy tym zakładzie będą miały mnożnik warty grania w obie strony. Kolejnym typem związanym z bramkami i często stosowanym przez graczy w bukmacherce jest fakt, czy obie drużyny strzelą gola. Przy zakładach w Premier League użytkownicy firm oferujących obstawianie lubią grać tę pozycję.

Premier League - zakłady na liczbę bramek

Inne popularne zdarzenia przy zakładach na Premier League to chociażby wskazywanie zwycięstwa jednej ze stron z handicapem. Oznacza to, że jedna z ekip teoretycznie rozpoczyna spotkanie jakby mając już strzelone gole i do końcowego rezultatu doliczane są bramki widniejące przy pozycji bukmacherskiej.

Poza tym Premier League to także takie zakłady jak przedział czasowy gola, dokładny wynik, liczba rzutów rożnych, żółtych kartek, strzelców bramek czy poszczególne zakłady na pierwszą połowę. Można zawierać także na Premier League zakłady długoterminowe, jak chociażby wskazanie wygranego zespołu całej ligi.

Premier League - zakłady na klasyfikację końcową

Premier League – jak tworzyć zakłady

Zanim przejdziemy do specyfiki Premier League pod zakłady bukmacherskie zwróćmy uwagę na to, jak tworzyć analizy i jakie typy wybierać. Prawdopodobnie jeżeli ktoś decyduje się na obstawianie angielskiej piłki, to jest dobrze zaznajomiony z drużynami, piłkarzami i całą sytuacją w rozgrywkach. W związku z tym duża część osób będzie wybierać zakłady na Premier League według własnego, pierwszego uznania bez głębszego przyglądania się danemu spotkaniu. Wielu graczy patrząc na ofertę po prostu wybiera pozycje, które im się podobają. Taka metoda również może być poprawna, bo nie ma żadnej złej. Jednak jest duża rzesza użytkowników obstawiająca Premier League, która zakłady na brytyjski futbol poprzedza wnikliwą analizą i przeglądem.

Na początek warto przywołać  możliwość analizy Premier League pod zakłady przez statystyki. Gdzie można znaleźć takie dane? Angielskie rozgrywki są jednymi z bardziej popularnych, więc można znaleźć wiele stron oferujących pomocne narzędzia przy zakładach na Premier League. Na początek warto chociażby wspomnieć oficjalną stronę tych rozgrywek, na której można prześledzić wiele statystyk. Od tych podstawowych jak lista strzelców bramek czy asyst, ale także porównanie dwóch konkretnych zespołów, co może być  bardzo przydatne przy Premier League i zakładach na te rozgrywki.

Statystyki pod zakłady Premier LeagueJednak nie tylko oficjalna strona angielskiej ligi oferuje takie dane. Można je znaleźć także chociażby na serwisach prezentujących wyniki na żywo. Jednak jako, że mowa o Premier League pod zakłady to warto w pierwszej kolejności rzucić okiem na statystyki, które można znaleźć na stronach internetowych firm oferujących obstawianie. Można znaleźć tak przydatne tabele jak forma u siebie, na wyjeździe czy ostatnich pięciu spotkań. Jednak są to bardzo podstawowe dane, które można znaleźć na wielu portalach. Bardziej wyszukane dane Premier League pod zakłady, które oferują właśnie same strony bukmacherów to chociażby ilość żółtych kartek czy rzutów rożnych, co gracz może typować.

Jednak nie tylko same statystyki będą pomocne przy zakładach na Premier League. Istotne jest wiele informacji. W końcu kontuzja czy osobiste sprawy danych piłkarzy czy atmosfera w szatni również może mieć znaczny wpływ na końcowy rezultat spotkania. W związku z tym trzeba śledzić różne media i najnowsze informacje. Jednym z najlepszych narzędzi do tego celu wydają się media społecznościowe jak twitter, gdzie można śledzić wielu dziennikarzy i ekspertów, którzy mają wiadomości z pierwszej ręki. Często w ten sposób można także uzyskać słowa od samych zainteresowanych sportowców czy trenerów. Szybkie wyłapanie kluczowych informacji może nawet pozwolić zawrzeć na Premier League zakłady przed jakimikolwiek spadkami kursowymi wynikającymi z zauważenia danej wypowiedzi  i faktu przez bukmacherów.

Żyjąc w obecnych czasach można znaleźć wiele stron, polskich i zagranicznych, które przygotowują na Premier League gotowe zakłady pod bukmacherkę z analizą. Warto czytać takie portale chociażby na wzgląd konfrontacji ekspertyzy danego redaktora ze swoją. W ten sposób tylko można uzupełnić wiedzę oraz skuteczniej typować. Oczywiście znajdą się tez użytkownicy, którzy będą brali te gotowe propozycje na zakłady na Premier League. Nie każdy tekst na wszystkich portalach musi mieć poprawną analizę, więc oczywiście warto czytać tego typu artykuły, ale z otwartym umysłem.

Kolejną kwestią będą grupy dyskusyjne czy fora, co jeszcze bardziej niż prędzej wspomniane strony może rozszerzyć analizę, ponieważ pozwala również na konwersację i eliminowanie lub wzmacnianie niektórych czynników właśnie w dialogu. Gdzie znaleźć takie miejsca w Internecie? Przede wszystkim na najpopularniejszym portalu społecznościowym jakim jest facebook. To medium posiada wiele grup dyskusyjnych skupionych nie tylko wokół sportu, ale także stricte bukmacherki, w tym Premier League pod zakłady.

Gdzie wysyłać zakłady na Premier League?

Tak jak prędzej było wspomniane, w  przypadku zakładów na Premier League trudno wyróżnić jednego bukmachera, ponieważ każdy ma świadomość popularności typowania ligi angielskiej w naszym kraju. W związku z tym wszystkie legalne firmy oferujące obstawianie posiadają w swoich zakładkach wszystkie mecze, a ilość rozszerzeń do każdego z nich przekracza sto dodatkowych zdarzeń. Przy wyborze warto jednak zwracać również uwagę na inne czynniki zachęcające gracza do wybrania konkretnego zakładu bukmacherskiego na Premier League. Wystarczy wspomnieć chociażby oferty powitalne oraz promocje dla stałych graczy. W dalszej części, mniej ważnymi kwestiami będą metody wpłat i wypłat, aplikacja mobilna czy funkcjonalność samej strony internetowej.

Obstawianie Premier League i innych rozgrywek sportowych dozwolone jest tylko w zakładach bukmacherskich, które posiadają licencję na działalność wydaną przez Ministerstwo Finansów. Na dzień dzisiejszy dziewięć firm, które mogą legalnie działać w Internecie w Polsce to Totolotek, Fortuna, STS, Milenium, forBET, LV BET, E-TOTO, Totalbet oraz Cherry Online. Uczestniczenie w grach zagranicznych podmiotów jest zabronione. Kara jaką można otrzymać za obstawianie w nielegalnych zakładach to grzywna, pozbawienie wolności albo obie kary łącznie.

Każdy gracz musi być też świadomy zagrożeń jakie niesie ze sobą bukmacherka, która jest hazardem. Może doprowadzić do uzależnienia, w wyniku czego mogą powstać problemy z rodziną, zdrowiem, w pracy czy na studiach. Należy zawsze grać rozważnie z głową i kontrolować swoje wydatki. Typować powinno się wyłącznie za gotówkę przeznaczoną na rozrywkę. Takie działania jak chęć odegrania się lub pożyczanie pieniędzy na obstawianie oznacza, że niezwłocznie powinno zaprzestać się grania.