Liga Europy zakłady

Zakłady na Ligę Europy (wcześniej Liga Europejska) zdobyły ogromną popularność, pomimo że same rozgrywki są tym gorszym bratem Ligi Mistrzów. Liga Europy zakłady to mnogość zdarzeń, wiele meczów jednocześnie oraz atrakcyjne kursy i wiele niespodzianek.

Poziom czysto sportowy Ligi Europy jest o wiele niższy od Ligi Mistrzów. Trzeba jednak sobie zdać sprawę z tego, że czwartkowe późne popołudnia i wieczory są rokrocznie obstawione przez zakłady na Ligę Europy. Gracze korzystają, bo mają okazję do powiększenia profitów po wtorkowo-środowych zakładach na Ligę Mistrzów lub po prostu kontynuacji gry. Ważne: nigdy nie traktuj żadnych rozgrywek ani zakładów jako możliwość odegrania się. Takie myślenie i działanie prowadzą do uzależnienia.

Zakłady na Ligę Europy można obserwować od samego wejścia internetowych bukmacherów do Polski. Rozgrywki, wcześniej pod nazwą Puchar UEFA, funkcjonują już od 1971 roku. W 2009 doszło do zmian systemowych turnieju oraz samej nazwy. W ostatnich latach hiszpańskie drużyny dominują w Lidze Europy. Zakłady na zwycięstwo Sevilli w całym turnieju można było zakładać już w fazie grupowej LE! Andaluzyjczycy sięgali po trofeum trzy razy z rzędu: od sezonu 2013/14, przez 2014/15 i kończąc swoją dominację w kampanii 2015/16. W ostatnich dwóch latach toczyli boje w ramach Ligi Mistrzów.

liga europy zakładyLiga Europy zakłady w fazie grupowej i pucharowej

Drużynom łatwiej jest się dostać do Ligi Europy. W końcu bierze w niej udział aż 48 klubów. Kwalifikacje można wywalczyć w eliminacjach (miejsca 2-3 w polskiej Ekstraklasie). Na bezpośredni udział w Lidze Europy mogą liczyć zwycięzcy krajowych pucharów sześciu najsilniejszych federacji. Ponadto, w fazie grupowej zagra 10 drużyn, które odpadły w ostatniej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Z grup wychodzą 24 drużyny, ale w fazie pucharowej grają już 32. ekipy. Jak to możliwe? Otóż 8 zdobywców trzecich miejsc w grupach Ligi Mistrzów „spada” do Ligi Europy i walczy dalej. Takie kluby z reguły stają się faworytami rozgrywek.

Jak obstawiać Ligę Europy?

Do obstawiania Ligi Europy można sobie wybrać dowolny system bukmacherski lub grać dla rozgrywki bez żadnego specjalnego sposobu. Postaramy się tutaj przedstawić kilka ważnych czynników, które z pewnością ułatwią obstawianie Ligi Europy.

 • Odpuszczanie – Liga Europy przez duże marki jest wielokrotnie traktowana po macoszemu. W sezonie 2017/18 dobrym przykładem lekceważenia LE było Napoli, które walczyło o mistrzostwo Włoch z Juventusem i wolało grać w Lidze Europy drugim składem.
 • Priorytet – mniejsze kluby mogą traktować Ligę Europy ambicjonalnie. Nie mają szans na mistrzostwo kraju ani tym bardziej na wygranie Ligi Mistrzów. Mogą za to zadowolić kibiców trofeum w Lidze Europy. Tutaj kłania się Sevilla.
 • Na spokojnie – faza grupowa to mecz i rewanż. Nie można oczekiwać, że drużyny w pierwszych meczach będą grały jak o życie. Losy awansu bardzo często toczą się do ostatnich spotkań
 • Dwumecz – w fazie pucharowej sytuacja ma się już inaczej. Tutaj możemy z całą pewnością przypuszczać, że nawet słabszy zespół będzie potrafił ograć lepszy, bo zagra u siebie i będzie zmotywowany na 110%

Jeśli chodzi o systemy bukmacherskie w kontekście zakładów na Ligę Europy, to nie ma sensu tutaj stosować np. progresji czy innych sposobów na podnoszenie stawki. LE jest bardzo nieprzewidywalna, a poza tym przemiał ekip jest dość spory i dlatego nie możemy aż tak opierać na statystykach, które są najważniejsze w systemach bukmacherskich.

Polecamy natomiast luźne podejście do Ligi Europy, które może pozwolić na złapanie wyższych kursów i wysokich wygranych na niskich stawkach. Klasycznie, bez kilku czynników, które musimy wykonać nie odniesiemy sukcesu:

 • Statystyki – sprawdź jak drużyna gra u siebie i na wyjeździe, ile strzela bramek. Jakie wcześniej osiągała rezultaty i czy aktualnie jest w formie
 • Bankroll – ustal budżet jaki przeznaczysz na daną kolejkę Ligi Europy i tego się trzymaj. Nie podwajaj kuponów na 21:05, bo nie weszły mecz już o 17:00.
 • Typy – sprawdzaj typy bukmacherskie od innych typerów, ale nigdy ich nie kupuj

Liga Europy zakłady bukmacherskie

Mniej więcej wiemy już jak obstawiać Ligę Europy. Teraz sprawdźmy jak wybrać odpowiedniego bukmachera do grania tego turnieju piłkarskiego. Jak zwykłego wymienimy kilka najważniejszych czynników, które ułatwią wybór. Zajmiemy się także określeniem promocji bukmacherskich które mogą wystąpić na Liga Europy zakłady. Najlepsze zakłady bukmacherskie do Ligi Europy to takie, które będą posiadały najwyższe kursy, największą ilość zdarzeń dodatkowych i najlepsze bonusy bukmacherskie. W kwestii kursów warto wyliczyć marżę bukmacherską, bo to ona decyduje o tym, który bukmacher wystawia najbardziej korzystne przeliczniki.

Liga Europy zakłady znajdują się u każdego bukmachera. Żaden z operatorów nie może pozostać obojętny wobec tak dużego zainteresowania omawianymi rozgrywkami. Liga Europy zakłady do obstawiania:

 • Zwycięzca turnieju
 • Kto wyjdzie z grupy
 • 1×2 – klasyczne zwycięstwo gospodarzy, remis, wygrana gości
 • Awans (dostępne w fazie pucharowej)
 • Strzelec bramki
 • Ilość bramek do połowy/w meczu
 • Podwójna szansa (wynik do połowy lub w całym meczu)

Wymienione wyżej zakłady to nic odkrywczego, jedyną dodatkową możliwością jest obstawiania wyjścia z grupy i awansu. Takich zakładów nie obstawimy w rozgrywkach krajowych – tam gra toczy się po prostu o trzy punkty.

Liga Europy zakłady live

Czy Liga Europy zakłady live istnieją? Oczywiście, że tak! Można je też obstawiać – w razie wątpliwości… Zakłady na żywo są bardzo wciągającą formą rozgrywki. Niektórzy gracze Ligę Europy zakłady obstawiają tylko live. Umiejętność przewidywania wyników w trakcie starcia może przynieść spore zyski, ale także straty. Zachowanie chłodnej głowy podczas zakładów na żywo w Lidze Europy i ogólnie jest bardzo trudne. Gracze bardzo często decydują się na obstawianie po kilku drinkach, co obniża umiejętność podejmowania dobrych decyzji. Zdecydowanie nie polecamy obstawiania pod wpływem alkoholu.

Jak więc obstawiać Liga Europy zakłady live? Cóż, najlepiej oglądać mecz na żywo i obserwować co się dzieje. W futbolu często występują mecze, w których drużyna A przeważa do połowy, a mimo tego wygrywa drużyna B. Warto wtedy zaryzykować i wejść po połowie na drużynę A, na której będziemy mogli złapać wysoki kurs. W takim samym stylu można próbować obstawiać Ligi Europy zakłady na ilość goli. Jeśli oglądamy mecz i dostrzegamy, że obie ekipy są nastawione ofensywnie, ale coś nie może wpaść, to możemy przypuszczać, że i tak wpadnie. Kurs na over bramek rośnie z każdą minutą i możemy na tym tylko zyskać.

Liga Europy typy na zakłady

Liga Europa typy na zakłady to temat złożony i wymaga szerokiej analizy. Postaramy się tutaj po krótce zdradzić czym kierować się podczas typowania Ligi Europy i skąd brać typy.

Po pierwsze, dobrym miejscem na pobieranie typów są darmowe portale eksperckie, które tworzą obszerne analizy ułatwiające obstawianie. Każdy gracz powinien mieć jednak, mówiąc kolokwialnie, swój mózg i samemu decydować o tym, co chce obstawić. Zalecamy sugerowanie się i podpatrywanie innych typerów, ale nie ślepe obstawianie, to co proponują. Typy również znaleźć na grupach na Facebooku czy forach internetowych. Tamtejsze propozycje są jednak niskiej jakości, ponieważ typy może umieścić każdy i ciężko sprawdzić skuteczność typera, który je zamieszcza.

Najgorszym źródłem do pobierania typów na Ligę Europy i w ogóle na wszystkie inne rozgrywki są pakiety VIP z płatnym typami. Większość ludzi/grup, którzy proponują takie rozwiązania to zwykli naciągacze bazujący na ludzkiej naiwności i chęci wzbogacenia się.

Nigdy nie traktuj zakładów bukmacherskich jako sposobu na życie i nie wliczaj wygranych z obstawiania do budżetu domowego. Jeśli przegrasz – nie odgrywaj się. Nigdy nie pożyczaj pieniędzy na obstawianie. Traktuj typowanie i granie jako zdrową rozrywkę.