Skoro już tutaj trafiliśmy i to po wpisaniu hasła: La Liga zakłady, to musi być pewne, że ligę hiszpańską można obstawiać. W poniższym tekście postaramy się naprowadzić graczy na to, jak obstawiać czy warto i gdzie to robić. Polski użytkownik ma do wyboru ośmiu bukmacherów, my wskażemy czynniki, które powinny zdecydować o jego wyborze pod kątem zakładów na La Ligę.

La Liga zakłady

Obstawianie na La Liga było możliwe już od dawna, ponieważ jest to jedna z najlepszych lig europejskich, a kluby prezentują w niej bardzo wysoki poziom. W tekście o zakładach na La Ligę zastanowimy się także nad cechami charakterystycznymi tych rozgrywek i spróbujemy wskazać co najlepiej obstawiać w Hiszpanii. Ponadto, sprawdzimy czy na La Lidze możemy zastosować jakiś system bukmacherski, który szczególnie mógłby nam pomóc w obstawianiu.

Na wstępie trzeba też wspomnieć, że w La Lidze jest rozgrywany największy pojedynek dwóch klubów w Europie, a więc Klasyk, pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną. Jest to z pewnością najbardziej elektryzująca potyczka na Starym Kontynencie. Można powiedzieć, że rywalizacja o tytuł najlepszego klubu w Hiszpanii rokrocznie rozgrywa się właśnie pomiędzy Królewskimi i Blaugraną. Organizacja z Madrytu posiada na swoim koncie 33 mistrzostwa (rekord), a klub ze stolicy Katalonii zajmuje drugie miejsce w historycznym rankingu z 25. mistrzostwami. Barca jest za to rekordzistą Pucharu Króla (30 razy), Galacticos mają siedem tytułów mniej.

Piłka nożna, a więc i La Liga zakłady, zajmuje w sercach mieszkańców Hiszpanii szczególne miejsce. W Madrycie czy Katalonii piłki się nie kocha – ją się ubóstwia.

Jakie zakłady bukmacherskie na La Liga?

Na początek sprawdźmy, jak wybrać odpowiedniego bukmachera do obstawiania La Ligi. Tutaj nie możemy wyróżnić żadnego z polskich buków, po prostu wszyscy proponują podobną ofertę zdarzeń dodatkowych.

Gdzie obstawiać La Liga?

Zapoznaj się z czynnikami, które musisz wziąć pod uwagę przed wyborem bukmachera do La Liga zakłady:

  • Kursy – im wyższe, tym lepsze. To jest złota zasada, która nigdy się nie zmieni. Możesz spróbować liczyć marżę bukmacherską, ale najczęściej patrz po prostu na kursy wystawiane przez bukmacherów na interesujące cię zdarzenia.
  • Zdarzenia dodatkowe – im ich więcej, tym lepiej. Więcej możliwości do obstawiania to plus, ponieważ często znajdujemy się w sytuacji, w której nie mamy pojęcia co obstawić z rynków głównych, a więc (1×2, over/under goli itd.). Wtedy możemy pokusić się o typowanie rzutów rożnych czy żółtych kartek.
  • Bonusy bukmacherskie – bukmacherzy często wystawiają dedykowane promocje na obstawianie konkretnych zdarzeń. W przypadku La Liga możemy spodziewać się takich zabiegów w przypadku El Clasico (Real – Barca) czy derbów Madrytu.
typy la liga
la liga zakłady

Legalnych bukmacherów w Polsce jest ośmiu. Wybór nie jest oszałamiający, ale zapewniamy, że dla każdego coś dobrego i na pewno wybierzecie kilku do obstawiania. Polecamy sprawdzanie ofert wielu bukmacherów. Kursy i ilość zdarzeń dodatkowych może być na korzyść jednego bukmachera, ale bonusy już drugiego. Warto wtedy umiejętnie zmieniać operatora, by wyciągać dla siebie najwięcej korzyści w zakładach na La Liga.

La Liga zakłady długoterminowe

Już wcześniej wspominaliśmy o dwóch, zdecydowanych faworytach w każdym sezonie do tytułu Mistrza Hiszpanii. Przyjrzyjmy się teraz temu zjawisku i sprawdźmy, jak to wygląda w liczbach:

2017/18             FC Barcelona
2016/17               Real Madryt
2015/16               FC Barcelona
2014/15               FC Barcelona
2013/14               Atletico Madryt
2012/13               FC Barcelona
2011/12               Real Madryt
2010/11               FC Barcelona
2009/10               FC Barcelona
2008/09               FC Barcelona
2007/08               Real Madryt

 

11 ostatnich sezonów to po prostu wymienność tytułów pomiędzy Realem a Barceloną ze wskazaniem na Dumę Katalonii. Tylko jeden raz w ciągu poprzednich 11 lat Atletico Madryt udało się rozdzielić dwóch hegemonów i zdobyć mistrzostwo. Kursy na zwycięstwo Królewskim lub Blaugrany będą więc stosunkowo niskie i jako pewnik można zakładać, iż tytuł zdobędzie albo ekipa z Madrytu, albo z Katalonii. Choć sezony ligowe są stosunkowo emocjonujące, to liczby nie kłamią, a te są miażdżące dla pozostałych drużyn w lidze hiszpańskiej.

Najlepsi strzelcy w La Liga

SEZON ZAWODNIK KLUB LICZBA GOLI
2016/17 Lionel Messi FC Barcelona 37
2015/16 Luis Suarez FC Barcelona 40
2014/15 Cristiano Ronaldo Real Madryt 48
2013/14 Cristiano Ronaldo Real Madryt 31
2012/13 Lionel Messi FC Barcelona 45
2011/12 Lionel Messi FC Barcelona 50
2010/11 Cristiano Ronaldo Real Madryt 41
2009/10 Lionel Messi FC Barcelona 34
2008/09 Diego Forlan FC Barcelona 32
2007/08 Dani Guiza RCD Mallorca 27

 

Jak możemy zauważyć, sytuacja wygląda wręcz bliźniaczo, jeśli chodzi o strzelców w La Liga. Cristiano Ronaldo i Leo Messi zdominowali rywalizację bramkową w lidze hiszpańskiej, gdzie wymieniają się tytułami od sezonu 2009/10, z małą przerwą na kampanie 2015/16, w której to wygrał Luis Suarez.

Zakłady w La Liga

Zakłady bukmacherskie dają wiele możliwości obstawiania w lidze hiszpańskiej. Jaki jest klimat tych rozgrywek? Drużyny grają bardziej overy niż undery, co wynika ze statystyk (ponad 55% meczów powyżej 2,5 gola). Podczas typowania trzeba też zwracać uwagę na inne aspekty, takie jak:

  • Derby – istnieją spotkania o podwyższonym poziomie emocji i ryzyka. Do takich meczów z pewnością należą pojedynki derbowe. Walka toczy się wtedy nie tylko o cenne punkty, ale także o honor i prestiż. Nawet jeśli drużyna ma fatalny bilans, ale czeka ją spotkanie derbowe, to możesz być pewny, że zagra na 110% i postawi opór przeciwnikowi (El Clasico, derby Madrytu, Sevilli)
  • Zmęczenie – drużyny grające w europejskich i krajowych pucharach, a jednocześnie w ligach muszą dysponować szerokim składem. Nie zawsze tak jest i radzą sobie przez to gorzej w La Liga. W sezonie 2018/19 Betis będzie grał w Lidze Europy – z pewnością nie jest to klub, który pogodzi granie na trzech frontach.
  • H2H – są drużyny, które sobie leżą albo nie leżą. Nawet jeśli forma jednej z nich jest znakomita, ale ewidentnie nie radzi sobie z przeciwnikiem, to warto próbować wyrwania wyższego kursu.

Podczas obstawiania La Liga należy też zwrócić uwagę na statystyki rzutów rożnych. Wielokrotnie na takich zakładach można trafić wysokie kursy. Real Madryt w sezonie 2017/18 wykonywał najwięcej kornerów w całej lidze (średnia 7.38). Królewscy z tak wysoką średnią prawie pokrywają linię wystawianą na dwie drużyny (wynosi ona z reguły 10,5). Zachowując średnią klubu z Madrytu, wystarczy, żeby przeciwnik miał trzy rzuty rożne, a my już możemy cieszyć się z trafionego zakładu.

La Liga zakłady, czy są wartościowe?

Oczywiście, że są – trzeba je po prostu znaleźć. W ramach przypomnienia: wartościowy zakład to taki, którego prawdopodobieństwo wycenimy wyżej, niż wycenił je bukmacher. Operator daje gospodarzom 50% szans na zwycięstwo, ale według naszej analizy drużyna ma aż 75% szans na wygraną.

Valuebety to zakłady, które sami musimy znajdować. Możemy jednak liczyć też na błąd bukmachera i stąd należy porównywać kursy u różnych operatorów. Może się okazać, że bukmacher A wystawił kurs 2.10 na wygraną gospodarzy, a bukmacher B aż 2.50. Jeśli uważamy, że bukmacher A się pomylił, to warto zagrać u bukmachera B po wyższym kursie.

Ryzyko zakładów w La Liga

Wszystkie zakłady niosą ze sobą ryzyko porażki. Trzeba też pamiętać, że obstawianie może prowadzić do uzależnienia. Nigdy nie obstawiaj za pożyczone pieniądze, a bukmacherkę traktuj jako formę rozrywki. Nie wliczaj wygranych do budżetu domowego – do bardzo zgubne i prowadzi do uzależnień. Jeśli uważasz, że masz problem z hazardem, to zgłoś się do odpowiednich instytucji – udzielą ci potrzebnej pomocy.

Na polskim rynku obstawiaj tylko u legalnych bukmacherów, czyli tych, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Za typowanie u nielegalnych bukmacherów grożą wysokie kary finansowe.