Fortuna Zakłady Bukmacherskie – bonus i inne atrakcje dla polskich graczy

Kto nie lubi bonusów, gratisów, prezentów… No cóż, tak jesteśmy skonstruowani, że lubimy być obdarowywani i nie ma sensu temu zaprzeczać. Fortuna Zakłady Bukmacherskie ma tego świadomość i oferuje bonus swoim graczom, odpowiadając tym samym na ich potrzeby. Bonus… a właściwie bonusy i szereg innych promocji!

 

Fortuna Zakłady Bukmacherskie rozdaje bonusy… po co to wszystko?

Po pierwsze, żeby zachęcić gracza do założenia konta i rozpoczęcia gry w serwisie bukmachera. Po drugie, aby zaangażowanemu już klientowi umilić jego codzienną zabawę. A po trzecie, żeby oczywiście wyróżnić się na tle konkurencji i nie pozwolić zepchnąć się w cień na polskiej scenie bukmacherskiej.

Pobudki są więc dość oczywiste, jednak w chwili otrzymywania czegoś za darmo często w głowie konsumenta zapala się czerwona lampka. Słusznie? Czasem tak, a czasem nie. W przypadku Fortuny Zakładów Bukmacherskich nie należy z pewnością bać się jakiejkolwiek formy oszustwa ze strony operatora. Jeśli zalecać ostrożność, to jedynie w kwestii uważnego czytania regulaminu dotyczącego określonej promocji.

Warto podkreślić, że każdy z legalnych bukmacherów w Polsce, a więc również Fortuna, dba o swój wizerunek wiarygodnego i działającego zgodnie z prawem operatora, dlatego wszystkie organizowane promocje czy konkursy są dokładnie opisywane w regulaminach. Można tam znaleźć informacje między innymi o organizatorze akcji, czasie trwania, wysokości przyznawanego bonusu, o warunkach obrotowych. Niektóre z nich zostają pomijane lub przeinaczane przez graczy, co skutkuje nieporozumieniami na linii klient-bukmacher. Dla przykładu, niedoświadczony, nowy klient może sobie dopowiedzieć, że kwota bonusu jest możliwa do wypłaty zaraz po jej otrzymaniu. Oczywiście jest to błędne myślenie – każdy bonus podlega obrotowi, a dopiero po kilkakrotnym obrocie (różnice występują w zależności od bukmachera) można zlecić wypłatę środków.

Dobra rada? Bonusy bukmacherskie rozdawane przez operatorów to nic złego. Mają służyć indywidualnemu treningowi bukmacherskiemu, czyli sprawdzeniu siebie i operatora, oraz mają urozmaicać i ułatwiać grę. Pamiętaj jednak, aby każdorazowo dokładnie zapoznać się z zasadami zabawy, aby w pełni móc z niej skorzystać, bez niepotrzebnych negatywnych niespodzianek.

 

Fortuna Zakłady Bukmacherskie i bonus dla nowych graczy

Ogólnie rzecz biorąc, bonusy bukmacherskie można podzielić na dwie grupy: bonusy dla nowych graczy i bonusy dla stałych graczy. Zacznijmy od tych pierwszych.

Fortuna Zakłady Bukmacherskie w kwestii bonusu na start naprawdę się wyróżnia. Dlaczego? W ofertach operatorów zazwyczaj można znaleźć:

 • bonus od depozytu
 • darmowy zakład
 • zakład bez ryzyka

Przeważnie bukmacher decyduje się na udostępnienie jednej z wymienionych opcji albo połączenia dwóch – w Fortunie Zakładach Bukmacherskich bonus powitalny obejmuje pierwszą i trzecią możliwość, natomiast darmowy zakład można zdobyć, wymieniając punkty FKP, które również dostajesz w pakiecie na dzień dobry.

Należy pamiętać, że dostęp do bonusu powitalnego można zyskać tylko jednym sposobem – rejestrując się w serwisie. To warunek konieczny, który musi spełnić każda osoba zainteresowana powyższą ofertą.

 

Fortuna Zakłady Bukmacherskie i bonus dla stałych graczy

W Fortunie Zakładach Bukmacherskich bonus powitalny to tak naprawdę dopiero pierwszy krok. Krok w stronę rozmaitych promocji i konkursów organizowanych przez operatora.

Chcąc mieć do nich dostęp, warto zarejestrować się w Fortunie Klub Plus i stać się posiadaczem specjalnej karty, uprawniającej do korzystania z różnych akcji.

Co bukmacher Fortuna przewidział dla członków klubu?

 • Mistrzostwa Typerów, czyli promocję trwającą cały rok. Gracze codziennie mogą zgłaszać do Mistrzostw swoje kupony, jeśli nie są to kupony z zakładami LIVE i ze zdarzeniami na Wirtualne Sporty. Klienci w ten sposób zdobywają punkty, które naliczane są według wzoru: wygrana x wskaźnik. Następnie klasyfikowani są w rankingu. Raz w miesiącu Fortuna Zakłady Bukmacherskie przyznaje nagrody najlepszym 50 typerom.
  Mistrzostwa Typerów
 • E-Shop, czyli wirtualny sklep dla posiadaczy punktów FKP (Fortuna Klub Plus). Obstawiając, gracz daje sobie szansę po pierwsze na wygraną, a po drugie na zbieranie punktów i wymienianie ich na nagrody. Co więcej, sam może zadecydować, jaką postać one przyjmą. Mogą to być między innymi bonusy od wkładu czy też zakłady bez ryzyka… brzmi jak powtórka z bonusu powitalnego! Warto jeszcze dodać, że asortyment sklepu Fortuny Zakładów Bukmacherskich z bonusami jest ograniczony. Operator aktualizuje stan i umieszcza komunikat informujący, ile sztuk bonusów pozostało do odebrania.
  Bonusy za punkty

 

Promocje Fortuny online i w punktach stacjonarnych

Fortuna Zakłady Bukmacherskie oferuje różne bonusy, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że na przykład przeglądając ofertę online, nie ma do czynienia ze wszystkimi propozycjami operatora i oczywiście odwrotnie. Bukmacher ten oferuje inne bonusy graczom obstawiającym przez Internet i inne tym, którzy wolą tradycyjnie przejść się do punktu, porozmawiać z innymi graczami i dotknąć świeżo wydrukowanego kuponu.

Dla obstawiających online Fortuna przygotowała:

 • ofertę powitalną
 • program Fortuna Klub Plus
 • akcję „Przyprowadź Kumpla” – lubiana forma promocji, na której mogą zyskać dwie osoby jednocześnie. Zasady są proste: jesteś graczem Fortuny, zapraszasz swojego znajomego do zarejestrowania się w serwisie, on zakłada konto i zyskuje dostęp do promocji powitalnych, a Ty zgarniasz określoną kwotę, kiedy on zacznie obstawiać. Co ważne, nie ma limitu zapraszanych znajomych – możesz ich sprowadzać do woli, a następnie otrzymywać od Fortuny Zakładów Bukmacherskich bonusy
 • promocje okolicznościowe – to okazje ruchome. Zazwyczaj występują równolegle z jakimiś ważnymi wydarzeniami ze świata sportu. Dla przykładu w lutym 2018 roku Fortuna zorganizowała konkurs z okazji Zimowych Igrzysk w Pjongczang. Gracze obstawiali, plasowali się w rankingu i wygrywali bonusy. Nadchodzące istotne imprezy sportowe oczywiście są planowane z dużym wyprzedzeniem i można wtedy spodziewać się promocji u bukmacherów, jednak nie ma w tej kwestii żadnej reguły. Warto więc na bieżąco śledzić ofertę.

Dla obstawiających w punktach stacjonarnych Fortuna przygotowała:

 • program Fortuna Klub Plus – program ten został omówiony już powyżej, w tym tekście, jednak trzeba podkreślić, że nie jest to tylko promocja dla osób obstawiających przez Internet. Gracze są klasyfikowani w dwóch rankingach. Pierwszy to ranking ogólnopolski, do którego wliczane są zakłady zawierane za pośrednictwem Internetu oraz te zawierane w punktach. Oprócz tego Fortuna tworzy specjalny ranking, dedykowany tym, którzy preferują tradycyjne obstawianie w lokalach bukmachera. Raz w miesiącu nagrody otrzymuje 50 najlepszych typerów z rankingu głównego (ogólnopolskiego) i po 5 najlepszych typerów w danym punkcie.
 • promocje okolicznościowe – podobnie jak online, stacjonarnie również występują promocje okolicznościowe, sezonowe i mogą się one różnic od tych internetowych. Online często nagrodę stanowią bonusy, natomiast w promocjach dedykowanych dla graczy stacjonarnych, można częściej zaobserwować nagrody czy gratisy rzeczowe, takie jak napoje energetyczne czy koszulki.
  Promocje Fortuny w lokalach

Bonusy bonusami, ale rozwaga przede wszystkim

Widząc ciekawe promocje i bonusy bukmacherskie łatwo jest dać się zauroczyć i zapomnieć o tym, co ważne. Czyli o właściwym podejściu do obstawiania zakładów bukmacherskich. Bukmacherzy zawsze zachęcali i zachęcać będą do udziału w grze i tak naprawdę nic w tym złego, jeśli dana pełnoletnia osoba skorzysta z zaproszenia wystosowanego w jej kierunku. Schody dopiero zaczynają się wtedy, kiedy wchodząc do świata bukmacherki zostawi za plecami rozwagę, zdolność trzeźwej oceny sytuacji, a w konsekwencji za bardzo zaangażuje się w obstawianie. Skutki takiej sytuacji mogą być bardzo poważne, a można je zawrzeć w jednym słowie: uzależnienie.

Obstawiajmy więc, ale z głową.